LIETUVIŲ ETNINĖS KULTŪROS DRAUGIJA
 
 
LT EN
Versija neigaliems
Naujienlaiškis
Draugaukime
Renginių kalendorius
<<    Kovas 2024    >>
 
 
Tradicinių šokių klubas
 

Nuo 2002 m. rudens Dalios Urbanavičienės iniciatyva Lietuvių etninės kultūros draugija Vilniuje pradėjo pastoviai (kartą per savaitę) organizuoti Tradicinių šokių klubo renginius. Tai išsirutuliojo į tęstinę tradicinių šokių sklaidos visuomenei programą, kurios tikslas – propaguoti lietuvių tradicinių šokių gyvąją tradiciją, plėtoti jų mokymą įsijungiant į tarptautinį folklorinių šokių judėjimą.Įgyvendinant programą siekiama apjungti tradicinių šokių mokymo entuziastus iš visos Lietuvos, skleisti patirtį, ieškoti naujų šokių mokymo būdų, susipažinti su kitų Europos šalių pasiekimais šioje srityje. Šis klubas išpopuliarėjo ypač jaunimo (moksleivių ir studentų) tarpe ir tapo tradicinių šokių sklaidos lyderiu Lietuvoje, jame dažnai lankosi Lietuvoje bestudijuojantys užsieniečiai, atvyksta giminingų klubų atstovai iš Latvijos, Baltarusijos, Estijos ir kitų šalių. Šio klubo pavyzdžiu įsikūrė panašūs klubai Kaune, Varėnoje, Klaipėdoje ir kitur, Vilniaus klubo šokėjai vyksta į jų renginius, imasi iniciatyvos surengti savo edukacinius renginius ir kituose miestuose, norėdami "užkrėsti" tradicinių šokių klubo idėja vietos gyventojus.

Tradicinių šokių klubo renginiai Vilniuje vyksta pastoviai kiekvieną ketvirtadienį (išskyrus Užgavėnių antradienį) nuo 19 val. iki 22 val. (renginio pradžioje - tradicinių šokių mokymai 1-1,5 val., po to - šokių vakaronė). Išsamiau žr. socialinio tinklo Facebook paskyroje Tradicinių šokių klubas.

 

Tradicinių šokių klubo aktyvistai nuo 2004 m. pradėjos rengti tarptautines tradicinių šokių vasaros stovyklas, sekdami latvių ir estų pavyzdžiu.  Skirtingai negu Latvijoje ir Estijoje, tradicinių šokių vasaros stovyklos programa Lietuvoje praplečiama muzikavimo ir tradicinių amatų mokymais, stovykla rengiama ne uždarose patalpose, o gamtoje (dauguma dalyvių gyvena palapinėse). Ji kasmet rengiama vis kitoje vietovėje Lietuvoje arba už jos ribų lietuvių bendruomenėje:

 

·  1-oji stovykla 2004 m. vyko Labanoro girioje, Molėtų r.,

·  2-oji 2005 m. – Šilainėje netoli Punsko, Lenkijoje,

·  3-ioji 2006 m. – Simne, Alytaus r.,

·  4-oji 2007 m. – šalia Molėtų observatorijos,

·  5-oji 2008 m. – Budraičiuose šalia Tytuvėnų,

·  6-oji 2009 m. – Siesikų dvare, Ukmergės r.,

·  7-oji 2010 m. – Lapainios k., Kaišiadorių r.,

·  8-oji 2011 m. – Čiobiškyje, Širvintų r.,

·  9-oji 2012 m. – Paluknyje Trakų r.,

·  10-oji 2013 m. – Ločerų kaime Biržų r.

·  11-oji 2014 m. – Ločerų kaime Biržų r.
         ·  12-oji 2015 m. –
         ·  13-oji 2016 m. –
 

 Tarptautinės tradicinių šokių vasaros stovykla naudinga tiek dar tik pradedantiems domėtis tradiciniais šokiais, tiek folklorinio judėjimo senbuviams, pasigendantiems žinių tradicinių šokių mokymo bei vakaronių rengimo metodikos srityse. Pagrindiniai stovyklos dalyviai – studentai ir vyresniųjų klasių moksleiviai, tačiau dalyvauja ir vyresni žmonės, šeimos su mažesniais vaikais, pastaraisiais metais aktyviau ėmė dalyvauti užsienio Lietuviai, užsienio svečiai. Vilniaus tradicinių šokių klubas išsiugdė nemažą muzikantų būrį, prie kurio prisideda iš kitų Lietuvos vietovių atvykę muzikantai. Į šokių mokymą įsitraukia ne tik šio klubo organizatoriai, bet ir įvairių folkloro ansamblių dalyviai. Gausėja tradicinių amatų mokytojų būrys, kurį kasmet savo iniciatyvomis papildo šioje srityje patirties įgijęs jaunimas. Stovyklos organizatoriai palaiko glaudžius ryšius su tradicinių šokių gyvosios tradicijos propaguotojais ne tik kitose Lietuvos vietovėse (Varėnoje, Kaune, Kelmėje, Rumšiškėse, Elektrėnuose, Panevėžyje ir kt.), bet ir Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, kurių atstovai aktyviai įsitraukia į stovyklos renginius. Pastebima vis auganti įtaka vietos žmonėms, kurie stovyklos metu sudominami tradicine kultūra. Dėka šių stovyklų įvairiose Lietuvos vietovėse  intensyviai ėmė burtis tradicinių šokių mėgėjų būreliai, steigtis klubai.

 

  

Lietuvių etninės kultūros draugija,  įmonės kodas 191932780, reg.adresas Pamėnkalnio g. 34, LT-01114 Vilnius; el.paštas: info@etnokultura.lt