LIETUVIŲ ETNINĖS KULTŪROS DRAUGIJA
 
 
LT EN
Versija neigaliems
Naujienlaiškis
Draugaukime
Renginių kalendorius
<<    Spalis 2019    >>
 
 
Renginių kalendorius 2019.07.03
 
 
2019-07-03 , trečiadienį 10:30 val. „Baltijos Kelias 30“ pristatymas VILNIUJE

 

Kviečiame Jūsų organizacijos atstovus dalyvauti nevyriausybinių organizacijų iniciatyvos „Baltijos Kelias 30“ pristatyme Liepos 3 d. 10:50 prie Katedros.

Mums labai svarbu, kad būtų kiek galima daugiau žmonių, nes trumpai susikibsime rankomis ir tikimės, jog tai parodys visos Lietuvos televizijos. Tai padės pakviesti žmones į rekordinį Baltijos Kelio minėjimą rugpjūčio 23 d. kuomet tikimės, jog 10 tūkstančių žmonių grandinė nusidrieks nuo Katedros iki Vilniaus ženklo Ukmergės plente.

Visos apačioje išvardintos veiklos bus sėkmingos tik jei prisijungs daug tokių organizacijų, klubų, įstaigų ar komandų kaip Jūsų.


Renginio aprašymas:
 

Baltijos Kelias 30

Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva

  • Pradiniai organizatoriai: Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų Klubas, Jeep Club Lithuania, Lietuvių etninės kultūros draugija, akcija „Darom“, Lietuvos Šaulių sąjunga, Lietuvos Skautų sąjunga, Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Vilniaus skyrius, Vilniaus etninės kultūros centras, Lietuvos tautodailininkų sąjunga, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija ir apie 30 kitų organizacijų.
  • Latvijoje ir Estijoje palaikome ryšį su jų etnokultūros organizacijomis, automobilių klubais ir akcijos „Darom“ komandomis. Latvijos ir Estijos Prezidentai dalyvaus planuojamuose renginiuose.

2019 rugpjūčio 23 d. VEIKLOS

  • 9:00 nuo Katedros startuos Jeep Club Lithuania koordinuojamas automobilių žygis Baltijos Kelias 30 iš Vilniaus į Taliną. Jam buvo sutelktos milžiniškos Lietuvos automobilių klubų pajėgos. Žygyje jau užsiregistravo dalyvauti per 4 tūkstančius ekipažų. Toks pat žygis startuos ir iš Talino, kurio dalyviai vakare pasieks Lietuvą.
  • 18:00 nuo Katedros istoriniu Baltijos Kelio maršrutu nusidrieks žmonių grandinė. „Darom“ akcijos, Lietuvos etninės kultūros draugijos, Signatarų Klubos ir kitų organizatorių tikslas, kad 10 tūkstančių susikibusių rankomis žmonių grandinė tęstųsi nuo Katedros iki Vilniaus miesto ženklo Ukmergės plente. Ši grandinė pasitiks ir Jeep Club Lithuania koordinuojamo automobilių žygio „Baltijos Kelias 30“ dalyvius kurie atvyks iš Talino per Rygą ir atveš į Lietuvą– simbolines dovanas Lietuvai – Latvijos ir Estijos šalių vėliavas.
  • 19:00 prie Katedros Lietuvos pirmiesiems valstybės asmenims bus įteiktos LV ir EE šalių vėliavos, skambės 3 Baltijos valstybių himnai, bei vyks tiesioginis LRT transliuojamas koncertas, kuriame dalyvaus Andrius Mamontovas ir kiti atlikėjai.
  • Susikabinimai rankomis vyks ir Ukmergėje, Panevėžyje, Pasvalyje ir kituose istorinio maršruto vietose.

 

Iniciatyva „Baltijos Kelias 2039“

  • Baltijos Kelias yra viena iš trijų UNESCO „pasaulio atminčių“, kurias Lietuva suteikė pasauliui.
  • Mes tikime, jog įmanoma pakartoti Baltijos Kelią su 2 milijonais dalyvių ir 600 km grandine 2039 metais, kai sukaks 50 metų nuo Baltijos Kelio ir 100 metų nuo Ribentropo-Molotovo pakto.
  • Tam siūlome daryti vis didėjančias „repeticijas“ su vis daugiau žmonių 2019, 2024, 2029 ir 2034 metais. Tai primintų kas 4 metus vykstančios Dainų šventės cikliškumą. Mažesni renginiai vyktų ir kasmet. Tai taptų ir tikra Baltijos šalių vienybės diena. Darom!

GPS 54.6858486,25.2855455

 

Lietuvių etninės kultūros draugija,  įmonės kodas 191932780, reg.adresas Pamėnkalnio g. 34, LT-01114 Vilnius; el.paštas: info@etnokultura.lt