Kaip ir kasmet, liepos 29 d. – rugpjūčio 2 d. vyks jau tradicine tapusi tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla. 2015-aisiais, paskelbtais Etnografiniais regionų metais, XII tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla bus rengiama Suvalkijos (Sūduvos) regione – Šakių rajone Zyplių dvare ir šalimais esančiame Zanavykų muziejuje. Šių metų stovyklos tema – rugiapjūtė, stovyklos metu bus nemažai mokymų ir paskaitų, skirtų Suvalkijos (Sūduvos) regiono pažinimui.
Lietuvių etninės kultūros draugija, sekdama latvių ir estų pavyzdžiu, pirmoji Lietuvoje nuo 2004 m. pradėjo rengti būtent tradiciniams šokiams skirtas tarptautines vasaros stovyklas. Draugijos pirmininkės, etnochoreografijos tyrinėtojos dr. doc. Dalios Urbanavičienės iniciatyva stovykla kasmet rengiama vis kitoje Lietuvos vietovėje, siekiant populiarinti tradicinius šokius regionuose ir lokaliose vietovėse: 2004 m. stovykla vyko Labanoro girioje (Molėtų r.), 2005 m. – Šilainėje netoli Punsko (Lenkija), 2006 m. – Simne (Alytaus r.), 2007 m. – šalia Molėtų observatorijos, 2008 m. – Budraičiuose šalia Tytuvėnų, 2009 m. – Siesikų dvare (Ukmergės r.), 2010 m. – Lapainios k. (Kaišiadorių r.), 2011 m. – Čiobiškyje (Širvintų r.), 2012 m. – Paluknyje (Trakų r.), 2013 m. – Ločerų k. (Biržų r), 2014 m. – Mardasavo k. (Varėnos r.). Nuo 2013 m. stovyklose nuosekliai plėtojama etnografinių regionų tematika: 2013 m. stovyklos dalyviai buvo supažindinti su pagrindiniais įvairių Lietuvos etnografinių regionų choreografinio folkloro ypatumais, 2014 m. – išsamiau su Dzūkija, 2015 m. – su Suvalkija (Sūduva), vėliau planuojama vykti į Žemaitiją, Aukštaitiją ir Mažąją Lietuvą.
2014 metų XI Tarptautinės tradicinių šokių vasaros stovyklos paskutinis šokis „Polka su ragučiais“
Susiklostė tradicija, kad stovykloje mokoma ne vien šokių, bet ir dainavimo, muzikavimo tradiciniais instrumentais (kanklėmis, armonikomis ir kt.), tradicinių amatų (juostų pynimo, medžio drožybos, molio lipdymo ir kt.), stovyklai parenkama tam tikra etnokultūrinė tema (pvz., „Gyvybės medis“, „Vestuvės“), atsispindinti įvairiuose stovyklos renginiuose, plakatuose ir kituose vaizdiniuose sprendimuose. Šiemet stovyklos dalyviai bus supažindinti su Suvalkijos (Sūduvos) choreografiniu, žaidybiniu ir muzikiniu folkloru, tradiciniais amatais, tautiniu kostiumu ir papročiais, stovyklai parinkta šio regiono savitumą atskleidžianti tema „Rugiapjūtė“.
Pagrindiniai tradicinių šokių vasaros stovyklos dalyviai – jaunimas (vyresnių klasių moksleiviai ir studentai), šeimos, vyresnio amžiaus žmonės, visuomet dalyvauja giminingų klubų nariai iš kaimyninių šalių (Latvijos, Baltarusijos ir Estijos), taip pat kiti užsieniečiai, užsienio lietuviai. Siekiama į stovyklos veiklą įtraukti vietos bendruomenę, kultūros ir švietimo darbuotojus. Skirtingai negu Latvijoje ir Estijoje, stovykla Lietuvoje rengiama ne uždarose patalpose, o gamtoje (dauguma dalyvių gyvena palapinėse).
XII tarptautinės tradicinių šokių vasaros stovyklos programa apima įvairius mokymus (šokių, dainavimo, muzikavimo įvairiais instrumentais, tradicinių amatų), paskaitas, vietos kolektyvų pasirodymus, vakarones, renginius Zanavykų muziejuje ir kt. Išankstinė registracija į stovyklą baigsis liepos 26 d., tad norintys pasinaudoti išankstinės registracijos lengvatomis kviečiami negaištant užpildyti dalyvio anketą šiuo adresu https://docs.google.com/…/1KBGGLIY9ZIHMbcl9dr1DP9l…/viewform.
Šiemet stovyklą organizuoja ne tik Lietuvių etninės kultūros draugija, bet ir šalia Zyplių dvaro įsikūręs Zanavykų muziejus, stovyklą remia Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija.