LIETUVIŲ ETNINĖS KULTŪROS DRAUGIJA
 
 
LT EN
Versija neigaliems
Naujienlaiškis
Draugaukime
Renginių kalendorius
<<    Birželis 2024    >>
 
 
Naujienos » Internetinis portalas Alkas.lt ieško savanorių
 

Alkas.lt yra Lietuvių etninės kultūros draugijos (LEKD) žinių ir gyvenimo būdo internetinis dienraštis.

Alkas.lt žvelgia į įvykius Lietuvoje ir Pasaulyje, pateikia svarbiausias naujienas, įvykius, nuomones bei vertinimus kaip jie yra regimi ir jaučiami iš baltiškų žemių ir baltų kultūros regračio.
Projektas skiriamas plačiajai Lietuvos visuomenei ir ypač jaunimui. Projektu siekiama užpildyti internetinės žiniasklaidos erdvėje susidariusią tuščią nišą, kuomet tarp populiarių žinių portalų pasigendame tautiškai ir patriotiškai užsiangažavusios internetinės žiniasklaidos priemonės į šiuolaikinį pasaulį žvelgiančios per lietuvių tautos etnokultūrinio paveldo prizmę, propaguojančios savitą lietuvišką dvasinę ir materialinę kultūrą bei tradicinį gyvenimo būdą.
Įsivyravus globalizacijai, į pasaulį žvelgiame europiečio, pasaulio piliečio, vartotojo, emigranto, imigranto, ar dar kokiomis nors nesavomis akimis, o Alkas.lt siūlo į viską žvelgti savitu baltišku žvilgsniu.
Alkas.lt pasaulį mato, mąsto ir pateikia per mūsų krašto istorijos ir kultūros bei patirties visumą.
Alkas.lt siekia tapti plačiais interneto vartais visiems, kas puoselėja baltišką dvasinį ir medžiaginį paveldą.
Alkas lt projekto įgyvendinimas
Alkas.lt projektą įgyvendina visuomenininkai-savanoriai.
 
Pagrindinės savanorių darbo sritys Alkas.lt projekte:
1. Naujienų tekstų publikavimas Alkas.lt portale. Tai darbas su redaktoriaus atsiųstais (arba paties savanorio gautais arba surastais pirminiuose šaltiniuose)  tekstais – maketavimas, redagavimas ir jų paskelbimas.
2.  Foto ir video reportažų rengimas iš įvykio vietų. Tai dalyvavimas renginyje ir fotografavimas arba(ir) filmavimas. Foto ir video medžiagos talpinimas Alkas.lt portale.
3.   Autorinių straipsnių arba informacinių pranešimų rašymas ir skelbimas Alkas.lt portale įvairiomis (ypač etnokultūrinėmis) temomis.
Labiausiai savanoriška talka reikalinga – Naujienų srauto tekstų publikavimui Alkas.lt portale. Šio darbo aprašymas: Savanoris peržiūri redakcijos paštą bei ELTA ir BNS spaudos agentūrų pranešimus ir atsirenka Alkui tinkamus tekstus spaudai. Atrinktus pranešimus paredaguoja, sumaketuoja ir paskelbia Alkas.lt portale. Visi šie veiksmai yra nesudėtingi. Alkas.lt savanoriai apmoko talkininkus dirbti su lengvai valdoma potalo valdymo sistema World Press.
 
Savanorių motyvacija talkininkauti Alkas.lt portale:
1.  Savanoris jaučia pasitenkinimą valdydamas ir sklesdamas svarbią bei visuomenei naudingą informaciją.
2.  Savanoris gauna dienraščio Alkas.lt redakcijos darbuotojo (žurnalisto) pažymėjimą ir leidimus dalyvauti Alkas.lt viešinamuose ir(ar) reklamuojamuose renginiuose (pristatymuose, koncertuose, premjerose ir tt.).
3.  Savanoris įgyja žurnalistinio darbo įgūdžių visuomenei žinomame leidinyje. Reikalui esant (pvz. žurnalistikos studentams) darbas gali būti įskaitomas kaip žurnalistinė praktiką.
4.   Ženkliau prie Alkas.lt veiklos prisidedantys savanoriai vieną kartą į ketvirtį skatinami  piniginėmis išmokomis iš projektinių ar kitų Alkas.lt gautų lėšų.
 
Daugiau informacijos:
Jonas VAIŠKŪNAS
Alkas.lt vyr. redaktorius
8-682 14559
jonas.vaiskunas@alkas.lt
 
 


Lietuvių etninės kultūros draugija,  įmonės kodas 191932780, reg.adresas Pamėnkalnio g. 34, LT-01114 Vilnius; el.paštas: info@etnokultura.lt