LIETUVIŲ ETNINĖS KULTŪROS DRAUGIJA
 
 
LT EN
Versija neigaliems
Naujienlaiškis
Draugaukime
Renginių kalendorius
<<    Gegužė 2024    >>
 
 
Naujienos » Baltijos keliui – 30
 

 

Kviečiame į Tautos ir šeimų šventę „Baltijos keliui – 30“, kuri vyks Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse 2019 m. gegužės 4 dieną, šeštadienį.

 

Atvykimas nuo 10:00, oficiali pradžia 12:00, pabaiga iki 18:00.

 

Visuotina žinoma, kad legendinis „Baltijos kelias“, kai į 650 km ilgio grandinę rankomis susikabino Lietuvos, Latvijos ir Lietuvos žmonės, pasmerkdami Baltijos šalių nepriklausomybę panaikinusį Molotovo-Ribentropo paktą, įvyko 1989 m. rugpjūčio 23 d. Tačiau „Baltijos kelio“ pradžia buvo keliais mėnesiais ankstesnė. 1989 m. gegužės 14–15 d. Taline buvo surengta Baltijos asamblėja, kurioje Estijos Liaudies Fronto Taryba, Latvijos Liaudies Fronto Dūma ir Lietuvos

Persitvarkymo Sąjūdžio Seimas priėmė Baltijos tautų teisių deklaraciją. Joje pirmą kartą visų trijų valstybių vardu buvo pareikalauta, kad Baltijos šalys gyventų istoriškai susiklosčiusioje savo teritorijoje, turėtų teisę apsispręsti ir laisvai nustatyti savo politinį statusą, teisę išsaugoti savo kultūrą ir savitumą, teisę pasirinkti ūkininkavimo formas ir kt.

Šių įvykių 30-mečiui paminėti rengiama Tautos ir šeimų šventė „Baltijos keliui – 30”, pagerbiant ne tik trijų Baltijos šalių bendrystę, bet ir šeimas, motinas. Šventėje pabrėžiama ir Lietuvos skirtingų etnografinių regionų (Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos), Suvalkijos (Sūduvos) ir Mažosios Lietuvos) bendrystė,

kviečiama prisiminti lietuviškas tradicijas ir „Baltijos kelio“ laikmečio dainos. Atvykimas nuo 10:00, oficiali pradžia 12:00, pabaiga iki 18:00.

 

Organizatoriai:

Lietuvių etninės kultūros draugija

Lietuvos tautodailininkų sąjunga

Smulkiojo ir vidutiniojo verslo taryba

kartu su Etninės kultūros globos taryba

 

Programa

10.00–12.00 – atvykimas, dalyvių registracija.

12.00 – Baltijos kelio 30-mečiui skirtas mitingas muziejaus miestelio aikštėje, Šventės dalyviams dalinamų ąžuoliukų, šeimų ir motinų palaiminimas, Šeimos savaitės paskelbimas, virtualaus Baltijos kelio 3.0 pristatymas, šventės dalyvių susikabinimas rankomis prisimenant Baltijos kelią.

13.30–16.00 – Etnografinių regionų ( Dzūkijos, Žemaitijos, Suvalkijos, Aukštaitijos ir Mažosios Lietuvos) bendrystė Dzūkijos, Suvalkijos ir Žemaitijos sodybose.

16:00 – Ugnies pagarbinimas, bendro laužo uždegimas, dainos, šokiai ir žaidimai.

18.00 – Pabaiga

Renginio metu muziejaus miestelyje bus demonstruojami tradiciniai tautodailės amatai.

 

Įėjimo į muziejų bilieto kaina (nuo 05.01d.):

Suaugusiems – 5 Eurai / žmogui;

Studentams ir pensininkams – 2,5 Eurai / žmogui;

Vaikams ir neįgaliesiems – nemokamai.

Plačiau dėl taikomų kainų: http://www.llbm.lt/bilietu-kainos/

 Lietuvių etninės kultūros draugija,  įmonės kodas 191932780, reg.adresas Pamėnkalnio g. 34, LT-01114 Vilnius; el.paštas: info@etnokultura.lt