LIETUVIŲ ETNINĖS KULTŪROS DRAUGIJA
 
 
LT EN
Versija neigaliems
Naujienlaiškis
Draugaukime
Renginių kalendorius
<<    Birželis 2024    >>
 
 
Naujienos » „Aukseliu lingo, perlaliu mirgo“ – sutartinių giedotojų grupės „Kadujo“ pirmoji kompaktinė plokštelė
 


Sutartinių giedotojų grupės „Kadujo“ 2014-2015 m. sandūroje pristatys savo pirmąją kompaktinę plokštelę „Aukseliu lingo, perlaliu mirgo“, kurioje – autentiškos giedamosios bei instrumentinės sutartinės.

Sutartinių giedotojų grupė „Kadujo“ susikūrė 2008 m. rudenį Kaune. Moterys, kilusios iš skirtingų etnografinių regionų, atlieka įvairų folklorą, tačiau šiame ansamblyje daugiausiai dėmesio skiriama giedamoms ir šokamoms sutartinėms. Poilsis giedant sutartines repeticijų metu derinamas su naujos patirties įgijimu dalyvaujant įvairiuose renginiuose, folkloro ir kitokiuose renginiuose, tradicinės ir šiuolaikinės muzikos projektuose. „Kadujo“ giedotojos gilinasi į senąsias sutartinių atlikimo tradicijas, tačiau giedodamos stengiasi pajusti sutartinių galią „čia ir dabar“.

Kompaktinės plokštelės kūrimas užsitęsė beveik metus. Giedojo ir muzikavo Liuda Stapulionienė, Greta Petkevičienė, Herminija Vokietaitienė, Vilma Miliūtė, Kristina Kazakevičiūtė, Irena Vaitkevičiūtė, ansamblio vadovė Laura Lukenskienė. Per tuos metus „Kadujo“ taip pat pravedė šviečiamųjų programų ciklą „Sutartinės gyvai“, skirtą plačiajai visuomenei. Užsiėmimų tikslas buvo –sutartinės, šią nematerialaus lietuvių kultūros paveldo dalį, padaryti pasiekiamą visiems norintiems. Programa pritaikyta mišrios (vyrų ir moterų) sudėties grupėms. Pravesti 5 užsiėmimai, į kuriuos rinkosi įvairūs dalyviai: ir jau anksčiau meninėje saviveikloje dalyvavę, ir beveik niekada nedainavę žmonės. „Kadujo“ giedotojos, vedusios mokymus, buvo nustebusios dalyvių entuziazmu, kantrybe ir susidomėjimu. Po keleto užsiėmimų susidarė nuolatinių dalyvių grupė, kuri spėjo suprasti sutartinių giedojimo pagrindus, išmoko keletą sutartinių. Šių žmonių iniciatyva sutartinių mokymai vyks ir 2015-aisiais metais, kartą per mėnesį. Sutartinių giedotojų grupė „Kadujo“ kviečia į artimiausią užsiėmimą sausio 7 d. 17.30 val. Kauno įgulos karininkų ramovėje. Dalyvavimas nemokamas, bus galima įsigyti ir „Kadujo“ kompaktinę plokštelę „Aukseliu lingo, perlaliu mirgo“.Lietuvių etninės kultūros draugija,  įmonės kodas 191932780, reg.adresas Pamėnkalnio g. 34, LT-01114 Vilnius; el.paštas: info@etnokultura.lt