LIETUVIŲ ETNINĖS KULTŪROS DRAUGIJA
 
 
LT EN
Versija neigaliems
Naujienlaiškis
Draugaukime
Renginių kalendorius
<<    Rugsėjis 2024    >>
 
 
Etnovizualaus meno kūrėjų grupė
 

Etnovizualaus meno kūrėjų grupė buvo įkurta Draugijos VII suvažiavime (2010). Ji apjungia tradicines šventes, etnokultūrinius renginius ar objektus fotografuojančius bei filmuojančius menininkus. 

Aktyviausi grupės nariai šioje srityje yra nemažai pasiekę:

Vytautas Daraškevičius (Etnovizualaus meno kūrėjų grupės vadovas) jau kelis dešimtmečius fotografuoja įvairius etnokultūrinius renginius, yra parengęs virš dešimties personalinių fotografijos parodų etnokultūros tematika, eksponuotų įvairiose Lietuvos vietose bei užsienyje. Jo fotografijos bei ciklai šia tematika pelnė ne vieną apdovanojimą. V. Daraškevičius 2007 m., 2009 m., 2011 m. ir 2013 m. dalyvavo pasauliniuose folkloro fotografijos konkursuose HPA (Humanity photo awards), reguliariai kas dveji metai vykstančiuose Kinijoje. Jo fotografijų serijos apie Rasas, Jorę, Užgavėnes, Pavasario lygiadienį, Kaziuko mugę bei Vėlines juose buvo nominuotos. Padedant Draugijai, V. Daraškevičius 2009 m., 2011 m. ir 2013 m. dalyvavo minėtų konkursų parodų atidarymuose Kinijoje. Išleistos dvi jo knygos etnokultūros tema: „Trumpiausios nakties paslaptis“ ir „Kaziuko mugė“. V. Daraškevičius reguliariai teikia medžiagą Draugijos įkurtam portalui ALKAS.lt, atspindinčiam pagrindinius šalies etnokultūrinius renginius, taip pat skelbia nuotraukas įvairiose kitose žiniasklaidos priemonėse. Naujausią V. Daraškevičiaus fotoalbumą, parengtą kartu su Kinijos fotomenininku Song Zhenjung, „Neatrastoji Kinija“ galima pamatyti čia.

Klaudijus Driskius. 2005 m. liepos 10 d. – rugpjūčio 31 d. Rokiškio r. Kriaunų muziejuje pagal Draugijos Kultūros ir sporto rėmimo fondui teiktą projektą buvo surengta Draugijos nario Klaudijaus Driskiaus fotografijų paroda „Sartų krašto žmonės“. Tai buvo vienas svarbiausių akcentų minint Kriaunų miestelio 500 metų jubiliejų. Didžioji K. Driskiaus kūrybos dalis grindžiama etnokultūrine tematika, kurioje išsiskiria šie svarbiausi darbai: fotografijų ciklai „Rasos šventė prie Sartų ežero“ (1981–1992), „Vestuvių papročiai“ (1986–1991), „Lietuvių kalendorinės šventės“ (1980–... ), „Lietuvos žmonės“ (1982–...); knygos „Apranga XVI–XVIII a. Lietuvoje“ (kartu su M. Matušakaite, 2003), „Lietuvos skulptūra iki XVII a. vidurio“ (kartu su M. Matušakaite, 2007), „Laidosena ir kapų ženklinimas LDK XVI–XVIII a.“ (kartu su M. Matušakaite, 2009), „Skaruliai“ (2010); fotoalbumai „Procesijų altorėliai Lietuvoje“ (kartu su M. Matušakaite, 1998), „Arti Sartų“ (2007). K. Driskius buvo apdovanotas 2012 metų Balio Buračo premija.

Gintaras Žalnora 2009-2011 m. surengė penkias nuotraukų parodas „Mieganti ugnis – Lietuvos piliakalniai“ Vilniuje, Kaune ir Vievyje (parodas rengė Draugija kartu su partneriais – Vilniaus apskrities kultūros centru, Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejumi, Kauno tautinės kultūros centru), 2013 m. skaitė paskaitas apie piliakalnius ir jų fotografavimo ypatumus „Žinijos“ draugijoje, fotomėgėjų klube.

Albinas Vaškevičius reguliariai filmuoja ir kaupia video medžiagą iš įvairių etnokultūrinių renginių.

Virginijus Kašinskas filmuoja įvairias etnokultūrines šventes, tradicinius amatus ir kitus su etnine kultūra susijusius siužetus, kuriuos yra pateikęs Ugdymo plėtotės centrui kaip edukaciniams tikslams skirtas iliustracijas atsižvelgiant į naujausias etnokultūrinio ugdymo rekomendacijas ir bendrąsias programas (paminėtas. išsamiau Švietimo grupės veikloje).

Nemažai vizualaus dokumentavimo sferoje dirba vienas iš aktyviausių Draugijos narių, portalo ALKAS.lt koordinatorius Jonas Vaiškūnas.

Plėtojant Etnovizualaus meno kūrėjų grupės veiklą, į ją galėtų įsitraukti ir kiti fotografai, dirbantys etninės kultūros tema. Įvairius Lietuvos etnokultūrinius renginius labai aktyviai fotografuoja bei filmuoja svečias iš Japonijos Keiša Kaagi. Nemažai šioje srityje dirba žinoma fotografė Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė Vėtrė Antanavičiūtė, Lietuvos fotomenininkų ir spaudos fotografų sąjungų narys Virgis Usinavičius, buvę "Ratilio” ansamblio dalyviai Henrikas Balandis bei Linas Jonušas.

Grupė planuoja sudaryti tam tikrą duomenų „banką“ apie etnokultūrinę tematiką pasirinkusius fotografus bei filmuotojus, rengti bendrų parodų projektus ir pan.

Lietuvių etninės kultūros draugija,  įmonės kodas 191932780, reg.adresas Pamėnkalnio g. 34, LT-01114 Vilnius; el.paštas: info@etnokultura.lt